הוצאתם לחל"ת בגלל הקורונה? זה מה שאתם צריכים לדעת

יצאתם לחל"ת בעקבות משבר הקורונה? יש כמה דברים שאתם פשוט חייבים לדעת על הסטטוס החדש שלכם מבחינת ההשפעה על הפנסיה והכיסויים שלכם

משבר הקורונה גרם לעסקים רבים לזעזוע קשה והביא עימו תופעה חדשה יחסית למרבית העובדים בישראל – חל"ת, חופשה ללא תשלום. רבים מסתכלים על החל"ת בתור תקופה זמנית בה מקבלים דמי אבטלה, אולם חשוב מאוד לדעת שהכיסוי הביטוחי שלכם נפגע בימים אלו וחשוב מאוד להסדיר את הנושא אצל מנהל ההסדר הפנסיוני שלכם.

מה זה בעצם חיסכון לפנסיה?

חסכון פנסיוני נועד לתת מענה ל-3 צרכים מרכזיים:

  1. המשך הכנסה החל מגיל פרישה על מנת שנוכל לשמור על אותה רמת חיים אליה הורגלנו
  2. הגנה ביטוחית וכלכלית למקרה שחלילה נאבד את כושר העבודה שלנו כתוצאה מפציעה או מחלה (אתם יודעים קורונה..)
  3. הגנה לבני משפחתנו במקרה של פטירה חס וחלילה.

ומה הסכנה בחל"ת מבחינת הכיסויים?

במצב של הפסקת הפקדות או הפקדות משכר מופחת, רמת הכיסויים בתכניות שלנו יורדת ואנו עלולים להיפגע ברגע שהכי נזדקק לכך. אם לא תשמרו על הזכויות שלך בתקופה הזו ויקרה לכם אירוע ביטוחי במהלכה, הדבר עלול להיות בעל השפעה לכל החיים.

ניקח דוגמא: עובד שהשתכר 20,000 ₪ בחודש וכעת מקבל דמי אבטלה בסך 10,700 שקלים. אם לא ידאג לשמור על זכויותיו לפי שכרו טרום האבטלה, בעת אירוע ביטוחי שעלול לקרות במהלך התקופה (כמו למשל אובדן כושר עבודה או אפילו מוות חלילה וחס), הפיצוי שיקבל מחברת הביטוח או קרן הפנסיה שלו יהיה בהתאם לדמי האבטלה שקיבל לכל ימי חייו. שינוי שאמור היה להיות זמני עלול להפוך לקבוע ולפגוע בניהול המשק הביתי.

ומה הסכנה בהפחתת שכר?

במידה והמעסיק שלכם הפחית את שכרכם בעקבות המשבר, הסכנה דומה. אם לא תשמור על הזכויות שלך בתקופה הזו ויקרה לך אירוע ביטוחי במהלכה, הוא עלול להיות בעל השפעה לכל חייך. ניקח דוגמא: עובד שהשתכר 30,000 ₪ בחודש ושכרו הופחת בשל המשבר ל 20,000 ₪, אם לא ידאג לשמור על זכויותיו לפי שכרו טרום ההפחתה, בעת אירוע ביטוחי שעלול לקרות במהלך התקופה, הפיצוי שיקבל מחברת הביטוח או קרן הפנסיה שלו יהיה בהתאם לשכר המופחת לכל ימי חייו. שינוי שאמור היה להיות זמני עלול להפוך לקבוע ולפגוע בכם לתמיד.

אז מה עושים כדי לשמור על עצמנו?

מעדכנים דחוף את מנהל ההסדר שלכם בשינוי הסטטוס הזה. הוצאתם לחל"ת? פוטרתם? ירד לכם השכר? אם אתם לקוחות שלנו בקבוצת שקל, פנו אלינו, נסביר, זה שווה לכם וישנה לכם את החיים. זה הזמן. דחוף אפילו! אנחנו גם יודעים לעשות את זה בשבילכם פשוט וקל, אתם עדיין לא לקוחות שלנו – זה הזמן להצטרף אלינו.

אנחנו בשקל נעניק לך את הפתרון איך לשמור לך ולכל מי שיצאו לחל"ת ואבטלה על הזכויות – במקום ההפקדות שאתם משלמים לפנסיה, הסכום עבור שמירת הכיסוי הביטוחי שלכם, ירד מהחיסכון שכבר צבור לכם מכל השנים שהפקדתם. זה אומר שתכלס כלום לא משתנה ואתם בטוחים. אם חס וחלילה משהו קורה לכם – פציעה נניח – החישוב של הביטוח יהיה מבוסס על המשכורת המקורית שלכם ולא על גבוה דמי האבטלה המגיעים לכם או המשכורת המופחתת, בהתאם לתנאים והאותיות הקטנות כמובן. אנחנו מצילים את המצב, בפירוש כך.

אתם מוזמנים לצפות בסרטון שהכנו על הנושא הזה, בו מתראיינת זוהרה מדר, מנהלת המטה המקצועי של קבוצת שקל ומסבירה הכל בצורה ברורה.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות