שקל פנסיוני

קצת על ביטוח פנסיוני

מהו גובה הקצבה שאקבל בגיל פרישה? מאילו כיסויים מורכבת הפנסיה שלי? התחלתי עבודה חדשה – מה עליי לעשות?
גם אם זה נראה רחוק, החיסכון שלכם לקראת פרישה משוק העבודה מתחיל כבר עכשיו. החיסכון הפנסיוני הוא אחד הפרמטרים החשובים ביותר להבטחת העתיד הכלכלי שלכם ושל משפחתכם, ולכן חשוב ביותר שתדעו לקבל את ההחלטות הנכונות ביותר ותכירו את הכיסויים והזכויות שלכם.

 • 20
  שנה
  זה הוא הגיל שממנו כל עובדת (עובד מגיל 21) זכאים להפרשות לביטוח הפנסיוני.
 • 67
  שנה
  עובד שהגיע לגיל הפרישה וממשיך לעבוד, יהיה זכאי בחלק מהמקרים להפרשת תשלומים לביטוח פנסיוני בכל מקרה.
 • 6
  אחוז
  זה הוא שיעור ההפרשות על חשבון העובד שמופרשות לביטוח הפנסיוני שלו. המעסיק מפריש לעובדיו 12.5 אחוז מהשכר.

המוצרים הפנסיוניים

קרן פנסיה

דואגים לכם לתנאים הטובים ביותר.
למידע והצטרפות

ביטוח מנהלים

תוכניות ביטוח מתקדמות לביטוח מנהלים ועובדים.
למידע והצטרפות

ביטוח חיים

ליצירת הגנה ביטוחית מושלמת.
למידע והצטרפות

ביטוח אובדן כושר עבודה

מה צריך לדעת במקרה של אובדן כושר עבודה
למידע והצטרפות

קופת גמל

תוכנית חיסכון לטווח הארוך לשכירים ולעצמאים
למידע והצטרפות

קרן השתלמות

תוכנית חיסכון לטווח בינוני לשכירים ולעצמאים
למידע והצטרפות

שאלות נפוצות

 • הליך הצטרפות דיגיטלי ופשוט.
  השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם
  להצטרפות >

 • ניתן ואף כדאי מאוד להמשיך את התוכנית הקיימת באמצעות מעביד חדש ש”יכנס לנעלי” המעביד הקודם וימשיך להפקיד כספים לתוכניות הקיימות וכך יישמר רצף ביטוחי ורצף של תנאי החיסכון הקיימים. חשוב להדגיש כי תוכנית פנסיונית היא חיסכון ארוך טווח והשמירה על רצף התוכנית תאפשר לך לקיים רמת חיים מכובדת בגיל פרישה. מאחר ובמהלך השנים חלו שינוים בתנאי החיסכון הפנסיוני, הקפאת התוכנית הוותיקה שלך ופתיחת תוכנית אחרת תחתיה, עלולה לגרום לך לנזק בלתי הפיך.

   

 • במידה וטרם מצאת מעסיק חדש, מומלץ לשמור לכל הפחות על הכיסוי הביטוחי למקרה מוות ואובדן כושר עבודה תמורת תשלום עלות הביטוח בלבד, ללא מרכיב החיסכון, לתקופה מוגבלת (“הסדר ריסק זמני”). הסדר זה ניתן לביצוע במסגרת ביטוחי מנהלים וקרנות פנסיה חדשות בלבד. בקרנות הפנסיה הותיקות יש לחתום עם הקרן על “הסכם המשכת ביטוח”. על מנת לשמור על רצף ביטוחי יש לבצע האמור לעיל לא יאוחר מ-3 חודשים מיום הפסקת העבודה.

 • באופן כללי ניתן לפדות את כספי הפיצויים אחרי סיום עבודה (ניתוק יחסי עובד מעביד). חלק מהכספים הנ”ל יהיה פטור ממס וחלק חייב במס, תלוי בגובה הכנסתך ובתקרת הפטור של כספי הפיצויים כפי שמתפרסמת ע”י נציבות מס ההכנסה מעת לעת. את כספי התגמולים שנחסכו ניתן לפדות בהתאם לתקנות קופות גמל. את התנאים המדויקים תוכל לברר עם נציגי השירות שלנו.

 • בהחלט. פדיון כספי פיצויים מקטין את החיסכון בתוכנית ומכאן שמקטין באופן משמעותי את החיסכון לגיל פרישה. ההמלצה היא להתייחס לכל החיסכון בתוכנית, כחסכון לטווח ארוך, לגיל פרישה. הקטנת החיסכון כתוצאה מפדיון פיצויים אחרי כל עזיבת עבודה מקטינה את הזכויות ולא תאפשר לך לקיים את רמת החיים שבחרת ביום ההצטרפות לתוכנית.

   

 • במקרים מסוימים ישנו “קנס שבירה” בעת פדיון כספי פיצויים מתוכנית פנסיונית והנושא בולט בקרנות הפנסיה. גובה “קנס השבירה” כפוף לתנאי הפוליסה שלך ו/או לתנאי קרן הפנסיה שלך. בקרן פנסיה ותיקה, משיכת כספי פיצויים מהקרן, לא מאפשרת המשך הפקדות לאותה הקרן וגורמת לאיבוד הזכות לקבלת פנסיה ללא כל זכות חרטה בעתיד.

   

מאמרים מקצועיים רלוונטיים

תנאים והגבלות

האמור באתר הינו בגדר מידע כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ או שיווק מקצועי עם בעל רישיון כל פעולה שנעשית ע”פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד˙ לקבלת שירותי שיווק פנסיוני אנא צרו קשר עם סוכנות שקל לצורך תיאום פגישה עם בעל רישיון.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות