ביטוח נזקי מלחמה וטרור

לצערנו, אחת לתקופה מדינת ישראל ניצבת בפני אירועי טרור, מתקפות טילים ומלחמות. בעשורים האחרונים רבים מהנזקים מתרחשים בעורף, בפגיעה ישירה באזרחים וברכוש אזרחי.

כיצד ניתן להגן על רכושנו? מה הפיצוי לו אנו זכאים מהמדינה?

ואיך חברות הביטוח מגנות על המבוטחים שלהן בעת אירועים שכאלו?

המדינה קבעה את חוק מס רכוש וקרן פיצויים, התשכ"א – 1961 שנועד לפצות אזרחים ולהבטיח להם פיצוי מהמדינה אם רכושו של התושב הישראלי נפגע עקב מעשה טרור המוגדר בחוק, או כתוצאה מפעולות מלחמה שונות.

החוק נותן פיצוי בגין נזק לרכב, לדירה, לעסק ועוד.

פיצוי בעלי כלי רכב

בעלי כלי רכב, אשר המכונית שלהם נפגעה בפעולת איבה

 • יפנו לעובדי קרן הפיצויים במקום, כדי שיעריכו את הנזק.
 • יופנו מידית לתיקון הנזק, בכל מוסך שיבחרו, בתנאי שהשמאי מטעם קרן הפיצויים (מס רכוש) יאשר את התיקון לפני ביצועו

פיצוי בגין נזק למבנה

 • בגין נזק למבנה עובדי קרן הפיצויים (מס רכוש) יחד עם אנשי מקצוע, יבקרו אצלכם ויערכו שמאות – חישוב הערך או השווי של המבנה.
 • השמאות תסייע לקביעת הפיצויים הכספיים, כדי לשקם ולתקן את הנזק בעזרת בעלי מקצוע, על פי בחירתכם.
 • הנפגעים יכולים לבחור בין שיקום עצמי (אתם תדאגו לתיקון הנזקים), לבין שיקום על ידי חברות משקמות, שפועלות מטעם קרן הפיצויים

פיצוי בגין נזק לתכולת המבנה

החוק קובע כי הפיצוי יהיה  לפי מחירון של סוגי "חפצי בית" וגודל המשפחה, עד לתקרות המפורטות בטבלה (מעודכן לתאריך ה-1.1.2021). זאת ועוד בכל מקרה, אין זכאות לפיצויים עבור כסף מזומן, המחאות (צ'קים), תכשיטים, עתיקות וחפצי אומנות שנפגעו באירוע.

הטבלה הקובעת את שווי הרכוש בבית היא לפי כמות הדיירים, החוק אינו מתייחס לערך הרכוש בפועל. לדוגמה, אם בבית מתגוררים זוג, אזי ערך הרהיטים יהיה עד 26620 ש"ח וערך הבגדים יהיה לא יותר מ-10932 ש"ח.

מדוע צריך להרחיב את פוליסת הדירה ולהוסיף סעיף טרור?

אם ערך הרכוש שלכם גבוה יותר מההחזר האפשרי, מומלץ לרכוש הרחבה במסגרת פוליסת הביטוח, בתוספת תשלום הכוללת כיסוי לנזקי מלחמה וטרור.

הפוליסה נועדה לספק פיצוי למבוטח בגין נזקים שנגרמו לו, הן לרכושו והן לרווחיו, בעקבות פעולות טרור או מלחמה.

למעשה, הפוליסה נועדה לתת פיצוי למבוטח על החלק שהמדינה אינה מכסה בחוק מס רכוש וקרן פיצויים. עם זאת, כמו בפוליסות ביטוח אחרות, גם בביטוח נזקי טרור ומלחמה ישנם הבדלים משמעותיים בין חברות הביטוח, ובכל פוליסה ניתן למצוא אירועים ומקרים חריגים ויוצאים מן הכלל, שהחברות אינן מבטחות.

 

 

בואו להתייעץ איתנו בנושא

  צור קשר – ביטוח אלמנטרי

  השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם!

  *שדה חובה
  שינוי גודל גופנים
  ניגודיות