ביטוח מפני מתקפת סייבר

ביטוח מפני מתקפת סייבר: כל מה שהארגון שלך צריך לדעת

מתקפת סייבר היא אחד האירועים הכי לא נעימים שארגון יכול לעבור – אבל ידעתם שאפשר לבטח מפניה ולהיות מכוסים במקרה כזה?

ביטוח סייבר כולל כיסוי בגין נזקים שנגרמו בעקבות חדירה של האקרים למערכת המחשוב, נזקים מווירוסים, הפרת פרטיות ואפילו נזקים שגרמו לאובדן הכנסה כתוצאה מנפילת השרתים.

זה אפילו מכסה את הוצאות ניהול המשבר ברמת התקשורתית ותביעות משפטיות אפשריות.

למעשה, בדיוק כמו שעסקים מבטחים את עצמם נגד שריפות וגניבות, בעידן הדיגיטלי חובה לדאוג גם למידע שלכם ואבטחתו. אנחנו בשקל נשמח לעזור לארגון שלכם בהתאמת הביטוח הרלוונטי ונמצא לכם את הפתרון הטוב ביותר עבורכם.

מהי מתקפת סייבר?

דמיינו לרגע כי החברה שלכם נמצאת תחת מתקפה של האקר הפורץ למאגרי המידע שלכם ומעתיק מידע רגיש כגון: כרטיסי אשראי, פרטיים אישיים וחסויים של לקוחותיכם, עובדיכם או מידע רפואי ואישי רגיש ביותר.
דמיינו לגלות שאתר האינטרנט שלכם קרס כתוצאה מהפריצה ואינכם מסוגלים לקבל פניות של לקוחות, הזמנות של מוצרים או לחייב כרטיסי אשראי. מה תעשו כאשר הטלפונים יתחילו לצלצל מלקוחותיכם שנפגעו כאשר פרטיהם הרגישים נלקחו מכם ולקוחותיהם נפגעו?
מתקפה זו נקראת מתקפת סייבר (Cyber)  או גם לוחמה קיברנטית.
תסריט אימים זה איננו לקוח מסרט מדע בדיוני אלא לצערנו הפך להיות תסריט אמת שכבר ארע לא אחת לחברות גדולות ולגופים ממשלתיים בישראל ובעולם.

מי חשוף לסכנת מתקפת סייבר?

לצד חברות גדולות וידועות, ההאקרים אינם פוסחים גם על חברות קטנות ובינוניות ואולי אף מתעניינים בהן יותר, בגלל הסבירות שלאותן חברות אין את המשאבים ואת אמצעי ההגנה כנגד מתקפות סייבר על המערכות שלהם ולעיתים אינן דואגות לבטח את עצמן בביטוח סייבר.
בעצם, כמעט בכל חברה קיים כיום סוג של חשיפה ללוחמת סייבר. החל באוניברסיטאות ומוסדות לימוד האוגרות מידע רב על הסטודנטים שלהם, עובר דרך מוסדות רפואיים כגון בתי חולים וקופות החולים וכלה בחברות אשראי, בנקים, אתרי מכירות למיניהם, בעלי מקצועות חופשיים וכל גוף שפעילותיו או הכנסותיו מבוססות על מחשב המחובר לאינטרנט. האיום של מתקפות האקרים – בין אם המניע שלהם הוא כלכלי, פלילי, אנרכיסטי או פוליטי – הולך ומחמיר במיוחד בישראל וכבר כיום מיטב המומחים בתחום מודים כי כבר בלתי אפשרי למנוע את החדירה באופן מוחלט.

מהו ביטוח סיכוני סייבר?

ביטוח סיכוני סייבר הינו מוצר שקיים בשוק ונועד להגן בפני מגוון החשיפות הנובעות מפריצה אפשרית למאגרי המידע של העסק המבוטח. זה בעצם הדרך הכי טובה שלכם להגן על עצמיכם מנזקי המתקפות האלו וההשפעות הכלכליות שלהן על הארגון.

מה כולל ביטוח סייבר?

  • כיסוי ביטוחי מפני תביעות המוגשות על ידי צדדים שלישיים (כגון ספקים לקוחות וכו')
  • כיסוי בגין נזקים שנגרמו בעקבות חדירה של האקרים למערכות המחשב, נזקי וירוסים, בעיות של זכויות יוצרים וקניין רוחני, הפרת הפרטיות ועוד
  • כיסוי עבור נזקים הנגרמים לרוכש הפוליסה (צד ראשון) וכן נזקים הנגרמים במישרין לעסק (כמו אובדן הכנסה כתוצאה מנפילת מערכות המחשב, סחיטה, ניהול משברים והוצאות בהעסקת חברות יחסי ציבור וכדומה)

פוליסות הביטוח הסטנדרטיות הקיימות כיום (ביטוח עסק, אחריות מקצועית, צד שלישי, נושאי משרה ודירקטורים וכו') אינן מכסות אתכם בפני מתקפות סייבר וביום תביעה הנכם חשופים ללא מענה ביטוחי.

היתרונות ברכישת ביטוח סיכוני סייבר:

  1. הכיסוי רחב יותר משנדמה לכם – ניתן לרכוש כיסוי בגין נזקים שיגרמו למבוטח (צד א) ולצדדים שלישיים כתוצאה משימוש במידע בגין פגיעה במוניטין, הוצאות טיפול במשבר, נזקים פיננסיים וכו'
  2. ניהול סיכונים וטיפול במשברים– בעבודה משותפת עם המבטחים ניתן לצמצם חשיפות ולהעביר חלק ניכר מהסיכון אל המבטחים תמורת פרמיה.
  3. גם במידה ואין לחברה אתר משלה אך היא נעזרת בשירותי מחשב, שירותי ענן או אף משתמשת בשרת חיצוני – עדיין יש לה חשיפות רבות הניתנות לביטוח.
  4. ביטוח סייבר הינו ביטוח בר השגה (לא יקר כפי שניתן לחשוב) ומומלץ מאוד לקבל הצעה כבר היום לעסק שלך.

לסיכום, כמו שכל עסק מבטח את עצמו כנגד סיכוני אש ופריצה העלולים לגרום לנזק כספי והפסקת הפעילות העסקית, כך בעידן הדיגיטלי של היום על כל עסק לנהל את הסיכונים בתחום המחשוב ולהבין שביטוח סייבר הינו ביטוח הכרחי ונחוץ בסביבת העסקים של ימינו.

מוזמנים ליצור קשר איתנו ונעזור לכם במציאת הביטוח שיתאים לארגון שלכם בצורה המיטבית. קבוצת שקל עובדת עם מגוון חברות ביטוח ופוליסות לביטוח סייבר.

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות