עבודה חדשה ופנסיה: מה אתם צריכים לדעת?

כשאנחנו מתחילים עבודה חדשה אנחנו נותנים משמעות גדולה מאוד לשכר שנקבל ולהחזרים שונים עבור שימוש בנייד, נסיעות ועוד. אבל חשוב לא פחות מזה שנדע גם לבחון את תנאי הפנסיה שלנו.

אז נכון, רבים מאיתנו לא אוהבים לדבר על פנסיה, זה יכול לנבוע מחוסר ידע או פשוט מאותיות קטנות שאין לנו כוח לקרוא, אבל למרות זאת – חשוב לדעת, לברר ולדאוג להיבט הזה, פשוט כי יש לו משמעות ענקית על העתיד שלנו.

אז גם אם יציאה לפנסיה נראית לכם כמו משהו של גדולים או משהו שיקרה בעוד הרבה מאוד שנים, הנה כמה דברים שחשוב לדעת – כבר עכשיו.

נעים מאוד, הזכויות שלכם

אם אתם שכירים, ולא משנה באיזה אחוז משרה אתם מועסקים, אתם זכאים לחיסכון פנסיוני על פי חוק. שיעור ההפקדות המינימלי לעובד כיום הוא 18.5%, מתוכן 6% מצד העובד והיתר מצד המעסיק.

במידה והתחלתם עבודה חדשה ואין לכם חיסכון פנסיוני קודם, תהיו זכאים להפקדות פנסיוניות מצד המעסיק החדש רק לאחר חצי שנה ולא מרגע התחלת העבודה החדשה.

במידה וסיימתם לעבוד במקום עבודה כלשהו וכבר יש לכם חיסכון פנסיוני פעיל קודם, על המעסיק החדש להפקיד עבורכם כסף לחסכון הפנסיוני בתוך שלושה חודשים מיום תחילת העבודה או עד תום שנת המס – מה מבין אלה שיגיע קודם.

 בדרך כלל, המעסיק יציע לכם לפתוח חיסכון פנסיוני בחברה בה יש לו הסדר קיים עמה, אבל אתם ממש לא מחויבים לקבל את ההצעה הזו. זכותכם להמשיך ולקבל שירות מהחברה שכבר מנהלת לכם את הפנסיה. כדי לדעת אם משתלם לכם לעבור לחברה מנהלת אחרת, תוכלו להתייעץ עם סוכן ביטוח פנסיוני מורשה שיבחן את הנתונים האישיים שלכם ואת ההצעות השונות העומדות בפניכם.

במידת האפשר, נסו להתעקש מול המעסיק על הפקדת סכום שלוקח בחשבון את כל המשכורת שלכם, משום שלא בכל המקרים הוא מחויב לעשות זאת. בחלק מהמקרים, ההפקדות הפנסיוניות חלות רק על שכר הבסיס, שלעיתים נמוך משמעותית מהשכר שמקבל העובד בפועל אחרי תוספות כמו רכב, בונוסים, שעות נוספות ועוד. במידה ואתם לא מגיעים להסכמה כזו עם המעסיק, שווה לשקול להשלים באופן עצמאי לסכום שלוקח בחשבון את כל המשכורת שלכם, וכך להגדיל את החיסכון הפנסיוני וליהנות מהטבות מס.

אנחנו בקבוצת שקל דואגים לכם: סוגי מוצרים פנסיונים וביטוחים

בשוק קיימים כיום מספר מוצרים פנסיונים מובילים: ביטוח מנהלים, קופות גמל וקרנות פנסיה. אנו ממליצים לבחון היטב את ההשלכות במידה ואתם בוחרים לעבור ממוצר פנסיוני קיים לחדש. למשל, ודאו כי דמי הניהול ושאר התנאים תואמים למצבכם האישי ומשתלמים.
אם החלפתם מקומות עבודה רבים, גרתם בחו”ל לתקופה או באופן כללי איבדתם מעקב אחרי הכספים שברשותכם, תוכלו לאתר את כל המוצרים הפנסיונים שלכם והכספים הקיימים באמצעות אתר המסלקה הפנסיונית. נשמח לבדוק זאת עבורכם, אם תזדקקו לכך.

לאחר שבחרתם מוצר פנסיוני, חשוב שתבחרו את המסלול והכיסוי המתאימים לכם ביותר.  החיסכון הפנסיוני שלכם מכיל ביטוח במקרה של אובדן כושר עבודה, וגם פנסיית שארים או סכום ביטוח חד פעמי במקרה של מוות. שימו לב שאתם בוחרים במסלול המתאים למצבכם, ולא רוכשים ביטוחים יקרים ומיותרים על חשבון החיסכון שלכם (למשל, רווקים יכולים לוותר על פנסיית שארים, בתנאי שלא ישכחו לעדכן את קרן הפנסיה שלהם כשהסטטוס המשפחתי שלהם ישתנה). היבט נוסף שתצטרכו לקחת בחשבון קשור לניהול ההשקעות: הכספים שלכם מושקעים בשוק ההון, שם ישנם מסלולים בהם הסיכון גבוה והתשואה לאורך זמן בהתאם, וישנם מסלולים מתונים יותר. אנשי מקצוע מנוסים יוכלו להפנות אתכם למסלול שתואם להעדפת הסיכום שלכם, מצבכם וגילכם.

בונוס קטן אך משמעותי: קרן ההשתלמות

כדאי לבדוק עם המעסיק האם יש באפשרותכם לקבל קרן השתלמות. מדובר בהטבה חסכונית ומשתלמת. בדרך כלל המעסיק יפריש עבורכם שלושה שקלים על כל שקל שאתם מפרישים, והכספים שיצטברו בה יהיו פטורים ממס רווח הון עד לתקרה הקבועה בחוק. הכספים יהפכו לנזילים בתום שש שנים ותוכלו למשוך אותם ולהשתמש בהם בכל מטרה. אבל! ההמלצה שלנו היא לא למהר למשוך את מה שצברתם בקרן – תוכלו להמשיך לחסוך בה עד גיל הפרישה ולהוסיף אפשרות להגדלת קצבת הפנסיה. באופן כללי, חשוב שתתייעצו לפני משיכת כספי הפנסיה השונים ורצוי שלא תעשו זאת – משיכה כזו עלולה לגרום נזק משמעותי לזכויות העתידיות שלכם, במידה ובכל זאת אתם זקוקים לכספים, פנו אלינו ונספר לכם על אפשרויות נוספות. ושיהיה בהצלחה בעבודה החדשה!

מתחילים עבודה חדשה ורוצים לעשות את הדברים נכון? נשמח לסייע

שינוי גודל גופנים
ניגודיות